Jump to content
Annons

Recommended Posts

Posted

Hallå där.

Fick en liten bluetooth-högtalare (BTS-02) i julklapp från ett företag, funkar ju fint. Men, vad jag egentligen ville veta, var era erfarenheter av olika varianter av liknande bluetooth-högtalare?

Så, ordet fritt...

Annons
Guest drloop
Posted

Vad skall du ha högtalaren till?

Jag har provat med bluetooth, kinkade lite med att koppla upp sig ibland så jag skrotade den idén för att istället köra airport express / airplay och vanliga högtalare. Funkar kanon.

Posted

Relevant fråga.

Den ska vara med som lite bättre komplement att spela upp ljud från en bärbar dator/iPad eller iPhone.

Är ute ibland på mindre tillställningar och säljer plattor från vårt skivbolag. Mao. kunna ha igång lite bakgrundsmusik i soft nivå, fast det får gärna låta hyfsat bra, och vara enkelt att ta med... Nu har ju av förklarliga skäl, små högtalare vissa begränsningar och så... Har redan högtalare och minisub som jag haft med förut, men är mer intresserad av enkelheten med kabelfritt och väldigt portabelt.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.