Jump to content
Annons

Recommended Posts

Posted (edited)

På demon verkar den ju kanon. Thomann har den för ca 1700:-

Är den värd pengarna?

mvh Janne

Edited by Bebopkeys
Annons
Posted
På demon verkar den ju kanon. Thomann har den för ca 1700:-

Är den värd pengarna?

mvh Janne

Om du är ute efter syntetiska ljud är den det.

Har testat föregångaren, som heter Ravity(S). Gillar den inte alls, alldeles för tunna och syntetiska ljud för mig fast än atat jag gör trance... 😳

Posted

Ljuden är bitvis lite tunna men mycket vackra. Den är ju uppbyggd som en workstation så den är klart användbar. Men om skall man satsa så mycket pengar så skulle jag nog fundera ett par gånger på om det verkligen är vad jag behöver. 😎

Posted

Jag har testat alla Luxonix produkter och tycker att Ravity S ger mest för pengarna. Den har i stort sett samma möjligheter att skruva fram syntljud som Purity men kostar mindre och har några smartare lösningar.

Alternativet är Hypersonic som också låter dig skifta ljud snabbt och innehåller en hel del bra ljud.

/Majken

Posted

Tack för åsikterna!

/Janne

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.