Jump to content
Annons

Recommended Posts

Postat

Yes men det fixar sig. Har ett par omtentor jag får fixa då, ta lite extrapass på myacademy... Ska även söka heltidsjobb och om inte det löser sig försöka få praktik som ekonomiassistent. Blir det inget jobb blir det att försöka spela in och göra färdigt mina låtar

Annons
k9 (oregistrerad)
Postat

Håll kursen

Hold the line

Eisaa päitää

Mitä vi**ua! 😠 :angry: 😠
k9 (oregistrerad)
Postat

De va ju int jag som körde!

Hemme nu å fort gick det! 😮

Så du är totalt körd nu då? ☺️

eller så var du kanske bara det tillfälligt men back on track nu igen. 🥰 :wub:

k9 (oregistrerad)
Postat

Hoppas dhl kommer ihåg att leverera mitt paket imorgon när jag kommit hem.

Hoppas att dhl kan ei saa peittää så att de hittar hem till dig då. 😉
k9 (oregistrerad)
Postat
😱 Jobbigt nu kommer jag ju börja använda "ei saa peittää" som som det faktiskt "betydde håll kursen"... 😮🤪😱
k9 (oregistrerad)
Postat

Ei saa peittää Pål Menader

Så får du keffa när du kommer hit! 😏

k9 (oregistrerad)
Postat
😳😆 @stavfel 😆 :lol: 😏😊
Postat

Fredag och dags för fredagsmys senare idag. Nå' gott kanske...

Fint med laptop på jobbet för övrigt... 😏

k9 (oregistrerad)
Postat

Måste nog gå och köpa fredagsmys innan jag går och lägger mig nu.

Har vakat hela natten... 😐

k9 (oregistrerad)
Postat

Oj, en ofrivillig PT... 😄

Det blir två minuter i utvisningsbåset på det. Tekning i defensiv-zon med. 😑

eller så får du ta en kopp kaffe. Välj själv. 😑

Gott va 😄

Algot va? ☺️
k9 (oregistrerad)
Postat

seröh ,un aldnah hco åg aks

Postat

Kapitel 4.

När jag kom fram till Linköping, hade mitt anslutande tåg redan avgått. Jag beslutade mig då för att åka med en station till till norrköping och hoppades på att snabbtåget jag satt på skulle hinna åka ifatt pendeltåget till västerås, som även det passerar norrköping. Eftersom denna strategi fungerade, med 30 sekunders marginal till och med, bestämde jag mig för att det var en särdeles bra dag. Även det var ett bra beslut, eftersom det var fredag. Och julbord. Eller julgala närmare bestämt. Och inte ens det faktum att Pernilla Wahlgren skulle vara med på julgalan kunde lägga sordin på stämningen.

Eller bara lite.

Postat

I juletider lägger man inte sardin på stämningen utan lutfisk - även kallad fislukt.

Jag minns fortfarande när P Wahlgren och hela hennes familj fanns på schampoflaskan på badkarskanten där hemma och gjorde reklam för schampot Family Fresh. Var nog nån gång på 70-talet.. Schollin-Wahlgren var väl den fräääschaste familjen man kunde hitta på den tiden. Därför tänker jag alltid på schampo när jag ser P Wahlgren. Fräääschast idag är väl familjen Levengood-Gardell.

Hot Stuff (oregistrerad)
Postat

Och inte ens det faktum att Pernilla Wahlgren skulle vara med på julgalan kunde lägga sordin på stämningen.

Hon är en MILF, säger hon.

Hot Stuff (oregistrerad)
Postat

Vad är det du hänger?

Gäst
Detta ämne är nu stängt för fler svar.

×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.