mrpimmy Postat 27 juni 2011 Postat 27 juni 2011 När jag ska göra ett track preset med flera spår och trycker på OK knappen så händer det ingenting, fönstret bara flachar till en gång. Gör jag samma för ett spår så funkar det hur bra som helst. Någon som har något tipps? Jag följer tycker att jag följer manualen, men det funkar ju inte ändå.
CHAE Postat 27 juni 2011 Postat 27 juni 2011 (redigerat) - EDIT: ibland ser man helt enkelt inte det mest uppenbara 😆 Ber om ursäkt, TS 😑 Redigerat 27 juni 2011 av CHAE
Erik dP Postat 27 juni 2011 Postat 27 juni 2011 (redigerat) Låt mig gissa:Cubase (då den ligger i den sektionen). EDIT: Precis CHAE. Men man ser inte det lika lätt om man svarar direkt från "senaste post"-huvudsidan. (Annars finns det ett "MultiTrack DAW" jag använder.) Redigerat 27 juni 2011 av Erik dP
mrpimmy Postat 27 juni 2011 Trådstartare Postat 27 juni 2011 Ah, glömde bort Cubase i överskriften, ber om ursäkt.
CHAE Postat 27 juni 2011 Postat 27 juni 2011 EDIT: Precis CHAE. Men man ser inte det lika lätt om man svarar direkt från "senaste post"-huvudsidan. Det har du faktiskt rätt i 🙂Iofs så var det nog slarv från min sida den här gången men det har hänt ett par gånger förut. Äsch, jag får vara mer uppmärksam nästa gång. Men jag tycker att det inte är lika uppenbart när man svarar på ämnen via "senaste post"-vyn.
pressrec Postat 27 juni 2011 Postat 27 juni 2011 När jag ska göra ett track preset med flera spår och trycker på OK knappen så händer det ingenting, fönstret bara flachar till en gång. Gör jag samma för ett spår så funkar det hur bra som helst. Någon som har något tipps? Jag följer tycker att jag följer manualen, men det funkar ju inte ändå. Hmm... Jag tycker det fungerar alldeles utmärkt! Är det identiska typer av kanaler och lika många som du försöker ladda in dina presets på?
mrpimmy Postat 27 juni 2011 Trådstartare Postat 27 juni 2011 japp, bla 4st liknande audiokanaler. Tycker också det borde fungera, något ät konstigt. Och det är bara så fort jag försöker skapa preset av flera kanaler, en kanal går skitbra.
Recommended Posts
Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera
Du behöver vara medlem för att delta i communityn
Bli medlem (kostnadsfritt)
Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!
Bli medlem nu (kostnadsfritt)Logga in
Har du redan en inloggning?
Logga in nuLogga in här.