boojakasha Postat 25 maj 2006 Postat 25 maj 2006 tjena. jag har ett problem och det är att när jag ska spela in. så spelas beatet ins istället. och då menar jag hela beatet. så det blir som en exakt kopia. och min röst hörs inte överhuvudtaget. vad är lösningen på det problemet? tack på förhand
DrHans Postat 25 maj 2006 Postat 25 maj 2006 Som jag ser det.......Ingen aning. Hur ska någon kunna förstå problemet? Du måste förklara mycket mycket bättre än så om du vill ha hjälp. Du berättar ju egentligen ingenting om vad du håller på med förutom att du har ett problem.
ThomasJ Postat 25 maj 2006 Postat 25 maj 2006 Om någon skall ge dig hälp så är nog det på sin plats att säga vilket program osv du andvänder. Hur skall man annars veta ?
boojakasha Postat 25 maj 2006 Trådstartare Postat 25 maj 2006 asså jag använder cool edit och cubase. och när jag sätter på beatet i hörlurarna så spelas beatet in på inspelningsspåret. och min röst spelas inte in. och det är inte ljudet från hörluararna som spelas in utan ljudet som kommer ifrån datan...jag provade spela in och satte igång beatet i winamp. och det blev likadant där. men ifall jag stänger av alla ljud från datan och spelar in utan beat så spelas rösten in.. asså det är fett svårt och förklara, hoppas ni förstår lite bättre
boojakasha Postat 30 maj 2006 Trådstartare Postat 30 maj 2006 hur då fel på heartzen? det är inget med spår och så..för det funkade bra förut och då gjorde jag exakt som nu.
Recommended Posts
Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera
Du behöver vara medlem för att delta i communityn
Bli medlem (kostnadsfritt)
Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!
Bli medlem nu (kostnadsfritt)Logga in
Har du redan en inloggning?
Logga in nuLogga in här.