Jon Rinneby Postat 2 februari 2006 Postat 2 februari 2006 (redigerat) Tjena. Har lekt runt lite med Guitar Rig2 på senaste och måste säga att det är mycket trevligt. Dock undrar jag om det är möjligt att få samma feta/roliga ljud med t.ex. v-amp2, eftersom jag behöver lite feta effekter när ja lirar live. Tack på förhand Redigerat 2 februari 2006 av Yllet
Eternal Postat 2 februari 2006 Postat 2 februari 2006 Ja, det kan du absolut. Du kan till och med få fetare effekter.
Jon Rinneby Postat 2 februari 2006 Trådstartare Postat 2 februari 2006 Ja, det kan du absolut. Du kan till och med få fetare effekter. Har du testat båda så du vet, eller är det en gissning?
Eternal Postat 2 februari 2006 Postat 2 februari 2006 Ja, det kan du absolut. Du kan till och med få fetare effekter. Har du testat båda så du vet, eller är det en gissning? Jag har testat båda.
Jon Rinneby Postat 2 februari 2006 Trådstartare Postat 2 februari 2006 Ja, det kan du absolut. Du kan till och med få fetare effekter. Har du testat båda så du vet, eller är det en gissning? 😄 Jag har testat båda. K tack
hippie54 Postat 6 februari 2006 Postat 6 februari 2006 rätta mig om jag har fel för jag har aldrig använt en v-amp men kan du inte bara ha 1 effekt åt gången med den?
osiris Postat 6 februari 2006 Postat 6 februari 2006 Guitar Rig 2 är myycket roligare än V-Amp. Helt klart. Och ja, den går att använda live också om man bara vill och trixar lite 🥰
nurfen Postat 6 februari 2006 Postat 6 februari 2006 Guitar Rig 2 har riktigt, riktigt bra effekter faktiskt. Step Sequencern är ju kung!
DrHans Postat 6 februari 2006 Postat 6 februari 2006 Guitar Rig 2 är myycket roligare än V-Amp. Helt klart. Och ja, den går att använda live också om man bara vill och trixar lite Om du menar att trixa LITE är att ta med sig en dator på giggen så visst. Tycker nog att det blir väldigt mycket trixigare än att använde en multieffektpedal.
Recommended Posts
Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera
Du behöver vara medlem för att delta i communityn
Bli medlem (kostnadsfritt)
Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!
Bli medlem nu (kostnadsfritt)Logga in
Har du redan en inloggning?
Logga in nuLogga in här.