Mr163 Postat 2 december 2008 Postat 2 december 2008 Tja, tänkte fråga er här om vilket ni rekommenderar, bordstativ eller ställstativ. Är de någon skillnad, isåfall vad? Tackar för all hjälp.
rainydays Postat 2 december 2008 Postat 2 december 2008 Bordsstativ använd väl mest vid talinspelning (radio, speaker etc). För det allra flesta är det bäst att stå upp när de sjunger, och då är det ju bäst med ett golvstativ. Och det kan du ju använda oavsett om du står eller sitter. Jag förmodar att det är mikrofonstativ du pratar om?
Mr163 Postat 2 december 2008 Trådstartare Postat 2 december 2008 rainydays sa: Bordsstativ använd väl mest vid talinspelning (radio, speaker etc). För det allra flesta är det bäst att stå upp när de sjunger, och då är det ju bäst med ett golvstativ. Och det kan du ju använda oavsett om du står eller sitter. Jag förmodar att det är mikrofonstativ du pratar om? Jo det är till mikrofon, ska använas till rap, så de blir en golvstativ?
rainydays Postat 2 december 2008 Postat 2 december 2008 Mr163 sa: Jo det är till mikrofon, ska använas till rap, så de blir en golvstativ? Ja det är lämpligast.
Recommended Posts
Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera
Du behöver vara medlem för att delta i communityn
Bli medlem (kostnadsfritt)
Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!
Bli medlem nu (kostnadsfritt)Logga in
Har du redan en inloggning?
Logga in nuLogga in här.