Jump to content
Annons
  • Sponsrat: Vinn upp till 1000 euro i Thomanns Play It. Feel It.The Challenge.

    Genom att nytolka eller remixa musik-vinjetten i Thomanns Play It.Feel It. kan du vinna presentkort på upp till 1 000 euro. Visa din kreativitet som instrumentalist, sångare eller producent i någon av de tre kategorierna.

    Studio.se

    Thomann - Play It. Feel It studio.se 1200x600.webp

    SPONSRAT INNEHÅLL FRÅN THOMANN

    Har du en idé, ett instrument eller en kreativ gnista? Då är det dags att sätta igång! Thomann drar igång en stor utmaning där du får chansen att nytolka musik-vinjetten de använder i sina Play It. Feel It-filmer. I potten finns presentkort på upp till 1 000 euro och tävlingen är indelad i tre olika kategorier.

    Thomanns Play It. Feel It. handlar om de där magiska, omvälvande ögonblicken när musik verkligen känns. Nu bjuder de in alla kreatörer att ta den känslan vidare genom att arbeta med det officiella musiktemat från kampanjens kortfilmer.

    Så gör du för att tävla

    • Ladda ner materialet här >
    • Spela in ditt bidrag, filma framförandet/processen.
    • Ladda upp det på sociala medier (Facebook, Instagram, YouTube eller TikTok) med taggen @thomann.music och hashtaggen #PlayitFeelitChallenge.
    • Glöm inte att skicka in länken via formuläret på Thomanns sida.

    Deadline för att delta är den 18 januari 2026.

    Spela, sjung eller remixa

    Tävlingen är uppdelad i tre priskategorier, vilket ger dig flera vägar till vinst:

    • Bästa instrumentala framförande: Perfekt för dig som vill lägga ett klockrent gitarrsolo, ett uttrycksfullt saxofonstycke eller ett komplext trumgroove ovanpå Thomanns spår.
    • Bästa vokala framförande: Oavsett om du rappar, sjunger eller körar – här bedöms din röstinsats och känsla.
    • Bästa remix: För producenter och beatmakare: Använd de medföljande Stems-filerna för att arrangera om, byta genre och skapa en helt ny låt från grunden.

    Vinn presentkort på upp till 1 000 euro

    Thomann delar ut riktigt tunga priser till de mest inspirerande bidragen. Vinnaren i varje kategori får ett presentkort på 1 000 euro. Andra- och tredjeplatserna belönas med 500 respektive 250 euro.

    Dessutom lottas 30 extra tröstpriser ut i form av presentkort på 50 euro.

    Klicka här för att komma direkt till Thomanns tävlingssida!


    Användarrespons

    Recommended Comments

    Det finns inga kommentarer att visa



    Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera

    Du behöver vara medlem för att delta i communityn

    Bli medlem (kostnadsfritt)

    Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!

    Bli medlem nu (kostnadsfritt)

    Logga in

    Har du redan en inloggning?
    Logga in här.

    Logga in nu

  • Nyhetsbrev banner 2.webp

     

×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.