Jump to content
Annons

Recommended Posts

Posted

Tjena!

Jag funderar på att köpa ett Tascam U-122. Ni som vet vad det är för kort, vad tycker ni om det? Om man ska köpa det begagnat, vilket pris rekomenderar ni att jag inte överstiger?

Rock On!!

Annons
Posted

Jag har ingen stor erfarenhet av USB-interface. Men US-122 har bra specifikationer och känns prisvärd. Jag har bara kört den på en bärbar dator och tyvärr inte fått det att funka som förväntat. Men jag utgår ifrån att det beror på datorn (usb-portarna delar irq med grafiken).

  • 11 months later...
Posted

Jag skulle nog vara lite avaktande. Jag har köpt ett us122 och det fungerar förutom att det ger oregelbundna drop-outs vid olika tillfällen. Tillräckligt ofta för att det inte ska gå att använda. Det verkar som den är känslig för vilken dator du har. Skit i den!!!!!!!!!!

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.