dstrandberg Postat 15 augusti 2010 Postat 15 augusti 2010 Vet inte riktigt var jag ska posta dethär men provar här. Jag är på jakt efter en plugg där man skriver in vad en röst ska säga och sen kunna rendera ut det i typ mp3/wav. Ska gärna kunna välja mellan flera olika röster, manliga, kvinnliga etc 🙂 Har för mig att det fanns en väldigt basic sådan i t.ex Fruity Loops men hade velat ha en stand alone plugg istället. Tack på förhand!
mickestrang Postat 15 augusti 2010 Postat 15 augusti 2010 googla på följande: text to speech en av de bättre är acapela
SFxtc Postat 15 december 2010 Postat 15 december 2010 Nu kommer det här svaret lite sent men en sån funktion finns inbyggt i Mac OS som är väldigt användbar. En av de rösterna låter misstänkt likt rösten i Satisfaction med Benny Benassi.
Rabieshund Postat 19 december 2010 Postat 19 december 2010 Bästa i världen: http://www.acapela.tv/en/talking-cards/ Vissa har dock musik i bakgrunden.. Men testa denna, den har jag använt i en del låtar. Man kan välja olika språk! http://www.acapela.tv/en/talking-card/GoodOldTimes/
Recommended Posts
Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera
Du behöver vara medlem för att delta i communityn
Bli medlem (kostnadsfritt)
Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!
Bli medlem nu (kostnadsfritt)Logga in
Har du redan en inloggning?
Logga in nuLogga in här.