Jump to content
Annons

HETT TIPS!


kräl (oregistrerad)

Recommended Posts

kräl (oregistrerad)
Postat

Råkade snubbla över sverigedemokraternas vallåt 2006, blåsippans väg. Här i en knarkdanceremix av sverigedemokraterna (eller?). Tyckte det var ett kul exempel på en pissproduktion, en förskräcklig sånginsats och inte minst ett förkastligt budskap.

Mitt favoritställe är någonstans i slutet, då en röst säger "kom igen, det svänger!" och sedan följer en massa publikvrål.

Mycket nöje!!

/C-J

Annons
Postat

🙁

Ja vad ska man säga egentligen. Valrörelselåtar brukar inte vara bra, högerextrem musik brukar inte vara bra, och nu visar det sig då att kombination var... inte bra. 🙁

Postat (redigerat)

haha.. Detta är humor. Vilken produktion. Vilken sång. Vilken låt. Vilken text. Härligt smaklöst.

Har dom inga som helst spärrar? Instinktivt tycker väl förodligen ALLA med fler än två hjärnceller att den låten omöjligen kan ge någon som helst positiv bild av det den försöker representera. Eller försöker dom i ett tafatt försök att utmåla sig själva som förståndshandikappade och fiska efter sympatiröster?

Redigerat av VacUm
Postat

Tja, pissmusik för ett pissparti med pissåsikter så det passar väl?

Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera

Du behöver vara medlem för att delta i communityn

Bli medlem (kostnadsfritt)

Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!

Bli medlem nu (kostnadsfritt)

Logga in

Har du redan en inloggning?
Logga in här.

Logga in nu
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.