Jump to content
Annons

Recommended Posts

Postat

För några år sedan då jag skulle installera ljudkortet Audiophile 2496 fanns inga drivrutiner för Windows Vista 64-bitars. Jag avstod därför från att installera denna variant av operativsystemet. Nu så finns dessa drivrutiner tillgängliga. Är det någon som testat Audiophile 2496 tillsammans med drivrutiner för 64-bitars Windows Vista? Och i så fall funkar det bra?

Annons
Postat

Funkar perfekt. 🙂 Har några få gånger kraschat så att allt ljud försvunnit men då är det bara att starta om datorn. Men det är mycket sällan det hänt och det kanske inte ens är drivrutinernas fel.

Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera

Du behöver vara medlem för att delta i communityn

Bli medlem (kostnadsfritt)

Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!

Bli medlem nu (kostnadsfritt)

Logga in

Har du redan en inloggning?
Logga in här.

Logga in nu
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.