herwhisper Postat 14 december 2004 Postat 14 december 2004 Är det någon som har någon erfarenhet av Tascam TM-D4000 digitalmixer?
brojd Postat 14 december 2004 Postat 14 december 2004 Du verkar vara väldigt nyfiken på digitalmixrar du. Har aldrig provat tascams digitalbord, men jag kan varmt rekommendera Yamaha's digitalmixrar som jag jobbat med en hel del. (har inte arbetat särskilt mycket med andra digitalmixers, så jag kan knappast göra en rättvis jämförelse, ifall du skulle vilja ha det) 🙂 Men själv trivdes jag jättebra med dm2000 och nya 01v. (dm2000 kanske inte är intressant pga något aggresiv prissättning, men 01:orna går att få tag på till riktigt humana priser.)
Ken Kängström Postat 14 december 2004 Postat 14 december 2004 Måsta alla digitalmixers vara så jävla dyra 🙂 Fasen man har ju inte råd med ett skvatt. Äsh jag får helt enkelt ta ock spela lite trubadur på pubar =). Tjänar ju in lite på det iaf 😆
herwhisper Postat 15 december 2004 Trådstartare Postat 15 december 2004 Du verkar vara väldigt nyfiken på digitalmixrar du. Har aldrig provat tascams digitalbord, men jag kan varmt rekommendera Yamaha's digitalmixrar som jag jobbat med en hel del. (har inte arbetat särskilt mycket med andra digitalmixers, så jag kan knappast göra en rättvis jämförelse, ifall du skulle vilja ha det) 😳 Men själv trivdes jag jättebra med dm2000 och nya 01v. (dm2000 kanske inte är intressant pga något aggresiv prissättning, men 01:orna går att få tag på till riktigt humana priser.) Jo, visst är man sugen på en digitalmixer. Så innan man köper vill man ju veta så mycket som möjligt 🙂 Det bästa hade väll vart om man kunde låna hem ett gäng och provat, men jag tror inte det är genomförbart...tyvärr.
Recommended Posts
Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera
Du behöver vara medlem för att delta i communityn
Bli medlem (kostnadsfritt)
Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!
Bli medlem nu (kostnadsfritt)Logga in
Har du redan en inloggning?
Logga in nuLogga in här.