xvolbeat Postat 18 september 2008 Postat 18 september 2008 Tjena allesammans jag är ny här.Och jag behöver lite hjälp med Multieffektpedaler har funderat o funderat och jag kan köpa en för max 2000 kr så jag söker nån bra multieffekt pedal med tung dist som man kan koppla in i datorn och spela in.Tacksam För svar!
DieHard (oregistrerad) Postat 18 september 2008 Postat 18 september 2008 Tjena allesammans jag är ny här.Och jag behöver lite hjälp med Multieffektpedaler har funderat o funderat och jag kan köpa en för max 2000 kr så jag söker nån bra multieffekt pedal med tung dist som man kan koppla in i datorn och spela in.Tacksam För svar! En toneport ux1, ux2kan ju vara något för dig. Ja jag vet andra kommer säga något annat är bättre så bäst jag säger det i alla fal vad jag är mest nöjd medl. 😉 Men då får man lägga till och köpa metalpaket för få tung dist. Använder själv en ux2 med metalpaket och är nöjd. Bara kolla in leta mera här line6.com/products/computerbased/.
xvolbeat Postat 18 september 2008 Trådstartare Postat 18 september 2008 Tjena allesammans jag är ny här.Och jag behöver lite hjälp med Multieffektpedaler har funderat o funderat och jag kan köpa en för max 2000 kr så jag söker nån bra multieffekt pedal med tung dist som man kan koppla in i datorn och spela in.Tacksam För svar! En toneport ux1, ux2kan ju vara något för dig. Ja jag vet andra kommer säga något annat är bättre så bäst jag säger det i alla fal vad jag är mest nöjd medl. 😉 Men då får man lägga till och köpa metalpaket för få tung dist. Använder själv en ux2 med metalpaket och är nöjd. Bara kolla in leta mera här line6.com/products/computerbased/. okej tack för tipset.
Recommended Posts
Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera
Du behöver vara medlem för att delta i communityn
Bli medlem (kostnadsfritt)
Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!
Bli medlem nu (kostnadsfritt)Logga in
Har du redan en inloggning?
Logga in nuLogga in här.