drloop (oregistrerad) Postat 8 april 2008 Postat 8 april 2008 Helt plötsligt upptäcker jag att vissa av mina refills inte syns i patchbrowsern. Hur löser man detta? Finns det en update funktion i patch browsern? Eller en pref som man kan slänga eller nåt?
Assar Postat 8 april 2008 Postat 8 april 2008 Släng inte pref-filen, då ryker dina favoriter. Vissa refills heter inte likadant i patchbrowsern som i filnamnet. Reason läser nån annan parameter i refillen och listar (i bokstavsordning) enligt den i browsern, vilket gör att de kan ligga under annat namn. Är det inte det du upplever som ett fel?
drloop (oregistrerad) Postat 8 april 2008 Postat 8 april 2008 Släng inte pref-filen, då ryker dina favoriter. Vissa refills heter inte likadant i patchbrowsern som i filnamnet. Reason läser nån annan parameter i refillen och listar (i bokstavsordning) enligt den i browsern, vilket gör att de kan ligga under annat namn. Är det inte det du upplever som ett fel? Präxis! Har lite för många refills... svårt att se sambandet. Naturligtvis så heter refillen nåt annat i Reasons browser jämfört med Windows filhanterare. Så nu vet man det.
Recommended Posts
Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera
Du behöver vara medlem för att delta i communityn
Bli medlem (kostnadsfritt)
Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!
Bli medlem nu (kostnadsfritt)Logga in
Har du redan en inloggning?
Logga in nuLogga in här.