ThomasJ Postat 6 mars 2008 Postat 6 mars 2008 Går det att skriva text i ett pdffomulär? osx. Behövs nått program?
Emil Postat 6 mars 2008 Postat 6 mars 2008 Går det att skriva text i ett pdffomulär?osx. Behövs nått program? PDF:er kan öppnas och redigeras i Adobe Illustrator.
ThomasJ Postat 6 mars 2008 Trådstartare Postat 6 mars 2008 Går det att skriva text i ett pdffomulär?osx. Behövs nått program? PDF:er kan öppnas och redigeras i Adobe Illustrator. Okej
Peth Postat 6 mars 2008 Postat 6 mars 2008 För att skriva in text i ett PDF-formulär behöver du bara en pdf-läsare, exempelvis förhandsvisning eller adobe reader. Om du däremot vill redigera en PDF så krävs lite mer i programväg: Acrobat eller ännu hellre illustrator.
henning Postat 6 mars 2008 Postat 6 mars 2008 Om du vill spara pdf-filen tillsammans med det innehåll som du har fyllt i formuläret så måste du ha riktiga Adobe Acrobat. Om det däremot räcker med att fylla i formuläret för att sedan skriva ut detta så kan du köra med vanliga Acrobat Reader. /H.
Wernborg Postat 6 mars 2008 Postat 6 mars 2008 Du kan också skaffa en programvara som uppför sig som en skrivare. Tex pdf995. Med den installerad kan du skriva ut ditt dokument som du fyllt i text med i Acrobat reader till en ny pdf-fil.
mickeh Postat 5 juli 2008 Postat 5 juli 2008 Vill du ha en gratis redigerare så finns en som heter "tomahawk" har jag för mig
Recommended Posts
Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera
Du behöver vara medlem för att delta i communityn
Bli medlem (kostnadsfritt)
Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!
Bli medlem nu (kostnadsfritt)Logga in
Har du redan en inloggning?
Logga in nuLogga in här.