Desecrated Postat 9 september 2006 Postat 9 september 2006 EMU 0404 Digital Audio System ESI Juli@ vilket är bäst.
allansson Postat 9 september 2006 Postat 9 september 2006 Emu 0404 har inbyggda effekter vilket kan vara skönt vid monitoring, men dessa är inte tillräckligt bra för att användas i färdiga produktioner enligt mig. Dessutom fick jag en massa problem och konflikter med mitt grafikkort när jag installerade mitt 0404. Jag vet inte hur ESI är men dessa faktorer hade nog i dagsläget varit nog för att valt Juli@ istället. Det är min synpunkt på saken iaf. Men snart kommer det nog gott med folk som vet vad de snackar om.
Makkara Postat 13 september 2006 Postat 13 september 2006 (redigerat) Här har du en bra recension: ESI Juliette Om man skall tro efter den dära genomgången så är det ett väldigt konkurrensmässigt kort som är nära till helprofessionellt bruk. Jag letade efter 0404:an i detta forum och fick till svar tråkigt nog flera trådar där personer haft problem med sitt kort. Audiophile 2496 ligger i samma kategori fördömd att fungera briljant och erbjuda ypperlig tjänst för hemstudion. Det är bara att välja. Redigerat 13 september 2006 av Makkara
Bone Postat 14 september 2006 Postat 14 september 2006 Här är en rätt utförlig artikel om Emu-0404 från Tom's Hardware Guide, hoppas den hjälper.
Recommended Posts
Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera
Du behöver vara medlem för att delta i communityn
Bli medlem (kostnadsfritt)
Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!
Bli medlem nu (kostnadsfritt)Logga in
Har du redan en inloggning?
Logga in nuLogga in här.