Jump to content
Annons

Recommended Posts

Postat (redigerat)

hej har en akai s2000 som är ombyggd så den har inbyggd zip drive istället för floppy. nu e det så att operativet försvunnit på zip skivan.. jag har operativet på vanlig diskett.. hur kan jag lägga över det till zip skivan igen? jag har en dator med både floppydrive och Zip drive. kan jag bara lägga över det då eller hur funkar det?

Redigerat av Mastahl
Annons
drloop (oregistrerad)
Postat

Akai S2000 har sitt OS på eprom. Den borde starta utan diskett.

Postat

skumt. men det kan ju vara för att floppydriven e utbytt till zipdrive kanske? den startar inte alls upp os utan frågar om Os disk

Postat

tack men jag har också os2,0 men på floppydiskett. vill bara få den till en zip skiva liksom . vet inte hur jag gör det..

Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera

Du behöver vara medlem för att delta i communityn

Bli medlem (kostnadsfritt)

Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!

Bli medlem nu (kostnadsfritt)

Logga in

Har du redan en inloggning?
Logga in här.

Logga in nu
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.