perlin Postat 17 september 2012 Postat 17 september 2012 Har Cubase 6.5.4 (precis uppgraderat till .4). Har bara gamla halion one i vsti-listan. Inte heller padshop (tror jag den hette ) finns med där. Borde jag inte ha dessa eller tänker jag helt galet? Vad kan i så fall vara fel? Köpta program och uppdateringar om ni undrar..
Claes Holmerup Postat 17 september 2012 Postat 17 september 2012 Har du testat att göra en update i plugins-listan? Det brukar kunna fixa sådant. En annan sak som är ganska vanlig efter uppdateringar, är att man behöver hämta senaste eLicenser-drivern för att det ska funka.
perlin Postat 17 september 2012 Trådstartare Postat 17 september 2012 Har du testat att göra en update i plugins-listan? Det brukar kunna fixa sådant. En annan sak som är ganska vanlig efter uppdateringar, är att man behöver hämta senaste eLicenser-drivern för att det ska funka. Har gjort bådadera. Problemet är att jag aldrig kommit åt Halion sonic se sedan jag skaffade C6. Den ligger väl inte på separat cd? Det är ju bara trial-versioner av full Halion mm i kartongen..
Emil Hansson Postat 19 september 2012 Postat 19 september 2012 Testa att avinstallera och installera om Cubase. Låter som att något gått fel vid installationen. 6.5.4 bör du inte installera om du inte upplever de problem den åtgärdar. Det är en otestad uppdatering.
Recommended Posts
Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera
Du behöver vara medlem för att delta i communityn
Bli medlem (kostnadsfritt)
Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!
Bli medlem nu (kostnadsfritt)Logga in
Har du redan en inloggning?
Logga in nuLogga in här.