Jump to content
Annons

Recommended Posts

Posted

Hejsan!

Mitt namn är Paulina, jag är 20 år och bor i Varberg (8 mil söder om Göteborg).

Jag har gått hos sångpedagog i ett antal år nu och jag vill gärna gå vidare med att sjunga i ett band eller liknande.

Jag älskar 80-talshårdrock, men jag tror jag passat bäst till Evanescence eller Nightwish-liknande musik.

Men jag sjunger gärna allt jag kommer åt, så jag är inte så kräsen.

Här kommer lite prov på mig. Det är ganska gammalt, men det får duga.

På denna myspace-länken sjunger jag Haze, Undenied och Georgia on my mind.

http://www.myspace.com/olofberggren

Är någon intresserad, så finns jag på PinkEyedDoll@hotmail.com

MVH

Paulina Johansson

Annons
Posted

Häftig tolkning av georgia on my mind, en av mina favoritlåtar. Lycka till med bandsökningen! (hittar du inget så får du starta ett eget! Ibland är det bättre, då man kan utvecklas tillsammans och göra musik som alla i bandet vill göra)

Posted

Tack! 🙂

Jo, men vill någon starta band med mig så är det bara att säga till då med, så det är fritt fram med de flesta förslag! 😄

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.