Deadly Postat 24 december 2007 Postat 24 december 2007 Hur spelar man in med Toneport UX2?? Jag fattar ingenting, så skriv och hjälp mej. Är ny börjare så jag har aldrig använt nått sånt här.
Distadgurka Postat 25 december 2007 Postat 25 december 2007 Ska du spela in med cubase eller ableton live, som följde med ux2 hårdvaran? Oavsett så måste du ändra inställningarna i programmet så att ux2 är aktiverad. Väldigt enkelt i ableton live har jag för mig.
Deadly Postat 25 december 2007 Trådstartare Postat 25 december 2007 Ska du spela in med cubase eller ableton live, som följde med ux2 hårdvaran? Oavsett så måste du ändra inställningarna i programmet så att ux2 är aktiverad. Väldigt enkelt i ableton live har jag för mig. Jag har Ableton Live. Skulle vilja ha lite mer hjälp, är inte så bra på sånt här. Vill bara kunna spela in.
Deadly Postat 25 december 2007 Trådstartare Postat 25 december 2007 Ska du spela in med cubase eller ableton live, som följde med ux2 hårdvaran? Oavsett så måste du ändra inställningarna i programmet så att ux2 är aktiverad. Väldigt enkelt i ableton live har jag för mig. Jag har Ableton Live. Skulle vilja ha lite mer hjälp, är inte så bra på sånt här. Vill bara kunna spela in. Behöver ingen mer hjälp, fixade det själv efter en stund, men tack för hjälpen.
Recommended Posts
Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera
Du behöver vara medlem för att delta i communityn
Bli medlem (kostnadsfritt)
Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!
Bli medlem nu (kostnadsfritt)Logga in
Har du redan en inloggning?
Logga in nuLogga in här.