Kornsan Postat 9 november 2006 Postat 9 november 2006 Har sett ett par inlägg som dykt upp med "barn-tema" och tänkte att det kunde vara kul att samla lite sådant under en tråd. Nog måste det vara många fler än jag som har egna knattar eller som har en stor en inom sig och det borde finnas en hel uppsjö av tokiga, roliga,gulliga, mysiga..you name it, låtar där ute som hade vart kul att höra. 🙂 Har snart färdigställt en eget litet verk som dyker upp inom kort. Kör hårt!
Umemagnus Postat 9 november 2006 Postat 9 november 2006 "...Har snart färdigställt en eget litet verk som dyker upp inom kort..." 😄 Pratar du barn eller melodi nu ?? 😆 Allvarligt, det med barnmelodier låter som en kul ide! Har själv en treårig dotter som inte gör annat än att stå och dansar med en mikrofon i näven..och sjunger med i pappas instrumentala musik 🙂
Wernborg Postat 9 november 2006 Postat 9 november 2006 Helt klart en kul idé, men det blir lätt lite anonymt. Var på ett annat forum där alla låtar postades i samma tråd (mycket litet forum förstås), men det var mycket svårt att reda ut vem som svarade på vad och så.
Recommended Posts
Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera
Du behöver vara medlem för att delta i communityn
Bli medlem (kostnadsfritt)
Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!
Bli medlem nu (kostnadsfritt)Logga in
Har du redan en inloggning?
Logga in nuLogga in här.