Jump to content
Annons

Recommended Posts

Annons
Postat
3 timmar sedan sa Dark Of Light:

Ja, är man i rätt sinnesstämning så är det väldigt bra.

Indeed

Postat (redigerat)
36 minuter sedan sa Fidden:

Efter en kort karriär på Malmskillnadsgatan bestämde han sig för ett karriärbyte.

 

PXL_20260228_135344702_exported_1772287169301.jpg

Hon får sig ett skjut oavsett?

Är inte det ett bekvinningsföretag. "Behöver du nuppa? Ring Horia!".

Redigerat av Dark Of Light
  • Haha 1
Postat

Jaha, vad ska man säga om kvällens bidrag då? Idel svaga nummer ikväll också. Ett för mig överraskande namn, men idel platta framträdanden.

1. AleXa med sin bundna tunga. Någon slags Zara Larsson kopia. Modernt så det förslår, kommer att dunkas i EPOr på landet. Svag refräng lyfter inte.

2. JULIETT. Eller är det jul igen? Långt Från Alla Andra. Som en yngre version av Brandsta CS. Näh, pojkband känns så gammalt, går fet bort.

3. Bladë. Who You Are. Här den där överraskningen jag nämnde tidigare. Minns 2015 (tror jag) där den då 16 åriga (tror jag) vitaminpillret Isa Tengblad sjöng och dansade sig genom ett mello avsnitt med Don´t Stop. Sedan "försvann" hon från min radar. Uppenbarligen hålls hon ändå med musik och har en hyfsad karriär, inte minst ekonomiskt. Nu har hon växt till sig och går under det där något mer internationella artistnamnet. Men, nej... Det bär inte iväg här riktigt. Rösten har hon sannerligen dock. En jävla pipa men dåligt nummer.

4. Lilla Al-Fadji. Delulu. Han ser ut som SLEJ med peruk. Det är allt jag har att säga om detta.

5. Wilhelm Buchaus. Heart´s Don´t Lie. Snygg gitarr i sin enkelhet. Överraskande bra låt i den här smeten av skit. En av de starkare faktiskt. 

6. Sanna Nielsen. Waste You Love. Det var några kilo sedan. Den kanske starkaste låten och vinnarfavorit ikväll.

  • Haha 1
Postat

Kikade lite snabbt på klippen och tyckte det var lite hold me closer-känsla på Bauhaus låt. Den bör gå vidare. De andra har jag redan glömt.

Postat
6 minuter sedan sa Fidden:

Kikade lite snabbt på klippen och tyckte det var lite hold me closer-känsla på Bauhaus låt. Den bör gå vidare. De andra har jag redan glömt.

Ja, de två sista är starkast.

Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera

Du behöver vara medlem för att delta i communityn

Bli medlem (kostnadsfritt)

Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!

Bli medlem nu (kostnadsfritt)

Logga in

Har du redan en inloggning?
Logga in här.

Logga in nu

  • Senaste foruminläggen

  • Annons
  • Annons
  • Sorry, this is not supposed to be used in the sidebar. Please move to the block somewhere else.
  • Just nu inloggade (Visa hela listan)

×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.