Flizzaff Postat 24 februari 2024 Postat 24 februari 2024 Jag hör sången tydligt och det är lite unikt här på SF. Jag tänker lite på David Bowie när jag hör låten. Låten är lite stökig och har ett passionerat uttryck och det är bara positivt. Klart 5 av 5 i betyget. Bra!
Flizzaff Postat 24 februari 2024 Postat 24 februari 2024 (redigerat) Är det ditt första inlägg här så välkommen med dylik musik!! Här behövs sådan på denna idoga House-sajt. Redigerat 24 februari 2024 av Flizzaff
Johan K Ö Postat 24 februari 2024 Trådstartare Postat 24 februari 2024 3 timmar sedan sa Flizzaff: Är det ditt första inlägg här så välkommen med dylik musik!! Här behövs sådan på denna idoga House-sajt. Tack! Japp, är ny här..väldigt bra och trevlig sida 🙂 Ha en fin Lördag!
JohnEriksson Postat 24 februari 2024 Postat 24 februari 2024 Fin låt! Jag tänkte skriva något om dynamiskt omfång men sen drog jag in lite mando diao som kanske är det närmsta din låt jag har liggandes och såg detta. Jag tror kanske att din låt känns mer komprimerad i mina öron pga te.x trummorna runt 0:56. Det kan bara vara jag som har väldigt svårt för det soundet där en trummis bara hamrar loss på crashen, men det är något med mixningen som gör att mando diao är lite mer lättlyssnat. Vid 1:28 i mean street har de samma grej med cymbalerna som jag precis lyfte, men det funkar eftersom det är mixat annorlunda.
Johan K Ö Postat 7 mars 2024 Trådstartare Postat 7 mars 2024 Tack John! Bra feedback, ska jobba på det framåt helgen och slipa på det!
toniced Postat 9 mars 2024 Postat 9 mars 2024 (redigerat) Låten är ok. jobba mer med din sång och kör. Kören är falsk på många ställen och inte i synk med solosången. mixen har en del att att jobba med. Men fixa sången först. bra jobbat. 👍🏻 Redigerat 9 mars 2024 av toniced
Recommended Posts
Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera
Du behöver vara medlem för att delta i communityn
Bli medlem (kostnadsfritt)
Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!
Bli medlem nu (kostnadsfritt)Logga in
Har du redan en inloggning?
Logga in nuLogga in här.