Jump to content
Annons

Recommended Posts

Annons
Postat

Det är allmänt känt att batterier ha exploderat tidigare i diverse prylar från Apple... Självklart är misstankarna starka då en bil helt plötsligt blir utbränd på detta sätt.. :rolleyes:

Postat

Äntligen lite fyrverkeri kring apple - fniss

Postat

Japp.. stämmer.. Och även jag har varit ut för en liknande fadäs med en SonyEricsson V600i mobil.. Den föll i golvet och batteriet blev lite buckligt... Nästa gång jag laddade telefonen så jäste batteriet så höljet sparck.. Dock ingen explosion.. Verkar vara ett problem med konstruktioen på LiIo-batterier..

Gäller inte bara Apple. Har skett med laptoppar Dell Ibm och mobiler nokia. Det är batterier från Sony enl.vad jag googlat fram.

r

Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera

Du behöver vara medlem för att delta i communityn

Bli medlem (kostnadsfritt)

Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!

Bli medlem nu (kostnadsfritt)

Logga in

Har du redan en inloggning?
Logga in här.

Logga in nu
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.