Apep Postat 13 oktober 2008 Postat 13 oktober 2008 Ingen som vet var man kan få tag på ett sådant, eller har erfarenhet i att bygga ett själv?
Claes Holmerup Postat 13 oktober 2008 Postat 13 oktober 2008 Holmberg Cases gör sådant till att tänkbart och otänkbart - och de har ett antal standardmodeller, men tillverkar special efter behov också. 😛
Apep Postat 13 oktober 2008 Trådstartare Postat 13 oktober 2008 Holmberg Cases gör sådant till att tänkbart och otänkbart - och de har ett antal standardmodeller, men tillverkar special efter behov också. 😐 Nice tack för svaret! 🙁 De hade ingen som passade en mackie 24-8 dock. Det kanske man måste custom-beställa iofs men de var duktiga på att ta betalt för lite plywodd, alu-profiler, vinklar. handtag och skruvar som gör en case. Undrar hur mkt det kan ta för en låda som är 100x80x16 cm? Eller är det kanske värt besväret att bygga en själv av 7m plywood topp och botten och lite tjockare skivor på sidorna?
Recommended Posts
Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera
Du behöver vara medlem för att delta i communityn
Bli medlem (kostnadsfritt)
Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!
Bli medlem nu (kostnadsfritt)Logga in
Har du redan en inloggning?
Logga in nuLogga in här.