Jump to content
Annons

Recommended Posts

Postat

Tjena. Ska köpa en ny mac och det jag undrar är om det går att flytta över Logic till den nya macen? Har alla skivor och serienummer och de som behövs. Så de jag undrar är om de går att flytta över bara, utan att installera?

Mvh

Annons
Postat

om du byter hårddisk kan du inte bara flytta över installationen. Installationen är knuten till den aktuella hårddisken. Men har du skivor och serienummer/koder så är det väl bara att installera på nya datorn.

Postat

Det ligger många filer utspridda i biblioteket (Application Support, Audio, Preferences osv.) så den tid det tar att ladda in från skivorna är kortare än tiden det tar att se till att du får med dig allt.

Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera

Du behöver vara medlem för att delta i communityn

Bli medlem (kostnadsfritt)

Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!

Bli medlem nu (kostnadsfritt)

Logga in

Har du redan en inloggning?
Logga in här.

Logga in nu
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.