henkeH2 Postat 22 mars 2008 Postat 22 mars 2008 Provade en sån häromdagen och gillade ljudet. Sen är där ju inbyggda effekter och en rejäl pedal också som extra lull-lull. Verkade bra. Är det nån som har någon erfarenhet av en Switchblade 50? ROCK ON!
Micke H Postat 22 mars 2008 Postat 22 mars 2008 (redigerat) Funderar på att köpa en sådan i topp-form. Det faktum att alla presets sparas digitalt låter helt underbart bra. Det ger dig möjlighet att spara upp till 128 presets, med en rörtopp! Det bästa av två världar! Den har dessutom fått bra recensioner. Jag ska åka och prova en sådan snart. 😑 Redigerat 22 mars 2008 av Micke H
whore Postat 27 mars 2008 Postat 27 mars 2008 Har några polare som kör sådana toppar kombinerat med 4x12 lådan då. Och jag tycker att den låter riktigt grymt. Riktigt bra grejer med tanke på priset. Ett extra plus är ju dessutom utan tvekan att man kan programmera och spara ljuden, som man sedan midistyr. Mycket trevligt.
Recommended Posts
Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera
Du behöver vara medlem för att delta i communityn
Bli medlem (kostnadsfritt)
Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!
Bli medlem nu (kostnadsfritt)Logga in
Har du redan en inloggning?
Logga in nuLogga in här.