Jump to content
Annons

Recommended Posts

Postat

tja

har två datorer, en bärbar och en vanlig. i den vanliga har jag ett internt ljudkort vid namn M-audio delta 1010LT. det ljudkortet kan jag ju inte använda till den bärbara. så jag undrar om jag kan spela in på den bärbara med cubase genom ljudkortet på den vanliga datorn. och i så fall, hur går jag tillväga? och kommer det funka bra, utan förseningar ochh så?

jag vill inte köpa ett exernt ljudkort utan vill hålla fast vid det interna jag har. vill dessutom använda både den bärbara och den vanligt. så jag får mycket utrymme och så

Annons
Elvlis (oregistrerad)
Postat

Hej!

Just Cubase har ju en alldeles egen lösning för detta ändamål! Annars ska det också gå att fixa via vanligt nätverk.

(... men fråga mig inte hur man gör då jag är lycklig så länge min datorn inte brinner upp eller motsvarande, men har läst att det ska gå o göra det du vill)

Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera

Du behöver vara medlem för att delta i communityn

Bli medlem (kostnadsfritt)

Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!

Bli medlem nu (kostnadsfritt)

Logga in

Har du redan en inloggning?
Logga in här.

Logga in nu
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.