Jump to content
Annons

rocktage

Medlem
  • Antal inlägg

    4
  • Gick med

  • Senast inloggad

Allt postat av rocktage

  1. Tackar för svaren, det funkar ju fint nu =)
  2. Ibland så behöver man ju ta sin laptop och dra iväg för att göra några sång spår, sen vill man ju gärna föra över filerna till den stora datorn igen. Så frågan är om det finns några bra metoder för detta, förutom att skaffa sig externa hårdiskar eller bränna skivor med filerna på. Tack på förhand
  3. Har samma problem med mitt m-audio 410 firewire. Det brukar hoppa igång igen om man startar om ljudkortet. Är ju ingen långsiktig lösning, men det är så jag får göra iaf....verkar vara riktigt dåliga drivisar till m-audio korten tyvärr..
  4. Jag tänke skaffa mig en lap top för att bli lite mera mobil med mitt inspelande (Cubase sx). Frågan är då vilken processor jag bör välja. Pentium M eller Pentium 4. Har märkt att p4 är lite billigare och snabbare än pentium M?. Kollade lite på en HP dator som verkar intressant , nån som vet om dom är bra för ändamålet. Klarar man sig med en HD på 5400 rpm eller måste man använda en på 7200 rpm? Är det nån som har ett bättre förslag på dator så är det välkommet, dock så har man ju viss budget at hålla sig till oxå =) lälnk till datorn jag är intresserad av.. http://www.dustinhome.se/dacsaportal/syste...odID=5010084319 Tack på förhand EDIT: Tydliggjorde rubrik från "Processor (lap top)?" /admin
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.