Jump to content
Annons

Arbelwen

Medlem
  • Antal inlägg

    2
  • Gick med

  • Senast inloggad

Rykte i communityn

0 Neutralt
  1. Det är nåt skumt med input som jag antagligen inte har förstått. När jag tittar efter (under In, på inspector) finns det inget att välja på. Endast Stereo In. Creative SoundBlaster PCI Måste kolla upp det där.
  2. Hej! Har använt Cubase SX i typ två veckor och har lyckats med att spela in både midi- och audiospår ända fram tills härom dagen. Midi fungerar fortfarande utmärkt men däremot audioinspelningarna blir helt tomma. Visst blir det spår, men det är ingenting i dem. Såvitt jag vet har jag inte ändrat så mycket i inställningarna, har även valt default på alla ställen jag kommit åt. Även i de projekt där jag tidigare spelat in audio vägrar nu Cubase helt att kännas vid någon inspelning. Är ju nybörjare och det skulle inte förvåna mig alls om det är nåt jättesimpelt, öppna mina ögon någon! TAck på förhand
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.