Jump to content
Annons

Slender

Medlem
  • Antal inlägg

    3
  • Gick med

  • Senast inloggad

Rykte i communityn

0 Neutralt
  1. Låten är ruskigt bra. Tack för tipsen, jag ska fortsätta exprimentera. Jag har lyckats med något liknande, postar när jag är färdig. MVH Slender
  2. Jo, men i det här fallet misstänker jag att det är två separata ljud, basen verkar vara en simpel sinus, resten förblir ett frågetecken. Är den ljusare delen en FM-synt?
  3. Hej! Jag vet inte om detta är rätt ställe att posta på, men jag hittade ingen passande avdelning. En rad liknande "skrikande" basslines inom dubstep/darkstep har tagit min uppmärksamhet under en längre tid och oavsett hur mycket jag försöker så får jag inte till dem. Hur gör jag ljudet som framträder 00:43 i den här låten: http://www.youtube.com/watch?v=Mk_m1WXHevU ? Tack på förhand (Hänvisa mig gärna till rätt avdelning om jag hamnat fel) MVH Slender
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.