Jump to content
Annons

spinevans

Medlem
  • Antal inlägg

    2
  • Gick med

  • Senast inloggad

Allt postat av spinevans

  1. Ja den gör ju det.. Det funkade innan jag bytte moderkort, cpu, grafikkort, hårddisk, minnen och nätaggregat . =) Det är så skumt för ingen i hela världen verkar ha haft samma problem! .. Jag har en mac som jag kan köra logic 6 på som funkar fint.. Men då funkar inte mina VST-pluggar.. *(som just nu inte är installerade) .. så det är lite konstigt.
  2. Hej på er! Jag har Logic 5.5 i windows xp miljö och det craschar precis hela j*** tiden. Tänkte att det kunde vara pluggar som gjorde detta, men utan pluggar så uppstår det lite mer sällan. Nu craschar den oftast när jag skall spara i ett nytt namn. Startar jag ett nytt projekt och skall spara så craschar den, "hänger sig". Logic fastnar och sedan stänger ned sig. Jag har en låt som jag kan jobbar med och spara via ctrl s går bra, men det är bara den låten. Kan inte starta en ny. Jag kan inte heller "bounca" den låten.. Har provat att avinstallera och installera igen, tagit bort logic i registret men det hjälper inte. Jag blir tokig snart! =) .. Dual core Intel, 1gig ram. Sprillans ny hårddisk.. Firewire 410 M-audio. // Vad tror ni?
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.