Macke Postat 30 juni 2007 Postat 30 juni 2007 Har sökt en hel del på nätet men jag hittar ingenting så jag provar att fråga här. När mina ljud uppgår till 2gb så crashar helt enkelt fl studio. Det går fortfarade att köra med ljuden som kommer efter laddas inte, samt att det kommer upp massa felmedelanden. Jag har 4gb ram så jag förstår inte varför den skall fastna på 2gb. Har även kollat manualen för inställningar men jag hittar ingenting däe heller. Så jag undrar om någon har stött på samma problem men kankse vet hur man fixar det, om det går dvs.
MrDweeb Postat 30 juni 2007 Postat 30 juni 2007 Kör du XP 32-bitars? Det stöjder bara 2 GB ram. Om man inte ändrar boot.ini filen - sök på forumet.
Macke Postat 1 juli 2007 Trådstartare Postat 1 juli 2007 (redigerat) Ok, tackar jag skall prova det. Redigerat 1 juli 2007 av Macke
Recommended Posts
Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera
Du behöver vara medlem för att delta i communityn
Bli medlem (kostnadsfritt)
Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!
Bli medlem nu (kostnadsfritt)Logga in
Har du redan en inloggning?
Logga in nuLogga in här.