Jump to content
Annons

OliverXVIII

Medlem
  • Antal inlägg

    3
  • Gick med

  • Senast inloggad

Rykte i communityn

0 Neutralt

Om mig

  • Kön
    Man
  • Stad/plats
    Växjö/Malmö

Senaste profilbesökare

68 profilvisningar
  1. @Affepaffe Tack så mycket! Har ibland förmågan att "vilja för mycket" och det kan ibland bli lite för mycket noter. Bra feedback du gav som gjorde att jag också tyckte melodin blev bättre, tack för det! Ändrade noterna i slutet av melodin så det var samma på båda ställena, tyckte det blev bättre (sista baren alltså) 🙂 Fortsatt trevlig kväll!
  2. @Affepaffe Mitt försök till att ta till av din kritik. Förstår precis vad du menar med att melodin kanske saknar "mening" eller syfte. Försökte att använda lite mer av samma rytm så man "känner igen" melodin. Tack för din feedback! 🙂 Martin Garrix - Together (Remix) 2.mp3
  3. Hej! Börjat hålla på musik igen efter ett bra tag som jag inte gjort det på. Har alltid tyckt det har varit roligast med melodin och tänkte kolla mina "melodi-kunskaper". Vad kan utvecklas och vad kan jag tänka på - hur låter det för ert öra? Som sagt melodi/hormoni går före mixing, gillar att "brainstorma" idéer - så mixingen är inget jag lagt någon som helst tid på knappt. har ni dock några tips där så tar jag gladeligen emot dem. Med vänliga hälsningar Martin Garrix - Together (Remix).mp3
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.