Jump to content
Annons

planetenjorden

Medlem
  • Antal inlägg

    3
  • Gick med

  • Senast inloggad

Rykte i communityn

0 Neutralt
  1. det är det att jag behöver helst 3 preamps. summiten plus 2. förresten vad rekommenderar du cubase/logic eller protools. ge exempel på några rena ljudkort. tänker du typ på motu 2408 o sådana
  2. jag sitter på ett delta 1010lt, Summit 2ba-221 preamp, adk a-48 mick typ.. så jag ska ändå använda summiten tänkte jag..
  3. ska uppgradera hemstudion o sitter o funderar på om ja ska skaffa ett digi 002 rack eller ett RME fireface 800? vilket har bästa konvertrarna och micpreamparna? bryr mig inte så mycket om mjukvaran, men liksom ur vilket skulle man troligast få bäst ljud?
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.