Jump to content
Annons

Recommended Posts

Posted

Tja, har bestämt att skaffa en ny dator, men alla nya datorerna kommer med windows vista, men jag vill köra windows xp då jag fattar mer & att den är snabbare och bättre för musik. Så därför undrar jag om man kan installera windows xp efter man har köpt en ny datorn med windows vista? alltså installera bort vistan o lägga in en xp. Har hört att det inte funkar på de nya datorerna och är tvungen att köra vista? Är det sant?

Annons
Posted

Det går fortfarande att köpa Windows XP löst! MEN Det finns heller inga garantier att det kommer att fungera eftersom det är inte helt hundra att det finns drivrutiner. Om du inte är händig och bygger en egen no-name dator? Eller om du ber nån. Hjälp eller vägledning finns ju alltid att få här.

Använd sökfunktionen så kommer du att hitta en hel del om vistahatet! :rolleyes:

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.