Jump to content
Annons

Recommended Posts

Annons
Posted (edited)

Jag undrar jag om de stryper sin egen marknad genom att inte ge folket vad folket vill ha... mer expansioner. Det tycks ta alldeles för lång tid att komma ut med nya.

Edited by Hellpig
Posted (edited)
Jag undrar jag om de stryper sin egen marknad genom att inte folket vad folket vill ha...

Genom "folket vad folket vill ha"??? ☺️ Ja då är det inte konstigt för det där lät förvirrande.

Nej men helt ärligt så håller jag med. Om det inte var för att jag hade lite andra musikpriotieringar som är lite mera brådskande än en ny trumvsti så hade jag gjort mig av med min AD redan. Slår vad om att de kommer med några nya refull så där lagom till jul för att kunna sälja lite mera och sen lär det väl dröja till runt nästa jul igen innan nåt mer kommer. Eller är det nån som vågar sätta emot det vadet? 😄

Edited by DieHard
Posted
Skulle gärna vilja höra några demos på just den expansionen, så jag vet om den är något att ha.

http://xlnaudio.com/

Oj, jag hade faktiskt varit inne där redan och kollat, men tydligen bara hittat demos till originalsetet.

Nu hittade jag rätt.

Posted
Jag undrar jag om de stryper sin egen marknad genom att inte folket vad folket vill ha...

Genom "folket vad folket vill ha"??? 😄 Ja då är det inte konstigt för det där lät förvirrande.

Nej men helt ärligt så håller jag med. Om det inte var för att jag hade lite andra musikpriotieringar som är lite mera brådskande än en ny trumvsti så hade jag gjort mig av med min AD redan. Slår vad om att de kommer med några nya refull så där lagom till jul för att kunna sälja lite mera och sen lär det väl dröja till runt nästa jul igen innan nåt mer kommer. Eller är det nån som vågar sätta emot det vadet? 😮

Whoops, editerat mitt inlägg så det stämmer nu... 🙂 Nej, jag tror att du har rätt. Jag har en känsla av att XLN suttit med en kanonprodukt men att de av någon anledning inte lyckats följa upp den som de borde gjort. Kanske var det ett för litet företag eller så... Nej, jag kanske inte skall spekulera. Jag har bara en känsla av att de bommar eller kommer att tappa existerande kunder en masse pga att de inte följer upp med expansioner helt enkelt.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.