Jump to content
Annons

Recommended Posts

Posted

LÅTNAMN: Close to you

ARTIST/GRUPP: Sakkeh

GENRE: Bitpop (?)

LÅTLÄNGD: 3:01

KOMPOSITÖR: Sakkeh

PRODUCENT: Sakkeh

EV. MEDVERKANDE: Sakkeh

INSPELNINGSÅR: 2006

FORMAT: mp3

STORLEK: 2.77 mb

STATUS: Färdig demo.

Ny låt, förra låten blev det ganska mycket diskussion kring. Jag kör fortfarande på samma stuk, har hittat en ljudbild jag är ganska nöjd med, har lagt ner lite mer tid på trummorna denna gång, bra/dåligt? Jag är ganska nöjd med själva låten i sig, men jag är osäker på om den är klar. Behöver lite åsikter innan jag sätter mig och jobbar mer på den.

sakkeh___close_to_you_.mp3

Annons
Posted (edited)

Vilket program använder du?

Låter som att du använder standard trummorna i fruityloops, de som är färdigjorda. Jag har själv gjort en några bitpop liknande låtar och lyssnat på en del, den här tilltalar mig dock inte så mycket.

En bra trumma låten igenom är vad som behövs, Såpass bra och perfekt hastighet så att du skall kunna ställa dig upp och dansa till den. Så vill vi ha det.

[http://www.lonian.se/deadzombie/miscelanious/2004%20Insomnial.mp3]

Edited by Lonian

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Senaste foruminläggen

  • Annons
  • Annons
  • Sorry, this is not supposed to be used in the sidebar. Please move to the block somewhere else.
  • Who's Online (See full list)

    • There are no registered users currently online
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.